Ministerstvo spravedlnosti
České republiky
 
 

Kontrola systémových požadavků

Zpět do aplikace

Vysvětlivky:

Důležitost požadavku:

Nutné: Nesplnění tohoto požadavku znamená, že podání nepůjde vytvořit nebo odeslat.

Doporučené: Nesplněním tohoto požadavku se uživatel vystavuje riziku, že za jistých okolností se nepodaří podání odeslat (kvalifikovaný certifikát nebude mít ani na čipové kartě, …).

Informativní: Tyto požadavky není nutné splnit, slouží pro informování nesrovnalostí.

Systémové požadavky:

Operační systém: Aplikace ePodatelna je podporována pouze operačními systémy Windows XP, Vista a 7. Pokud Váš operační systém nesplňuje tyto požadavky, přeinstalujte jej nebo použijte jiné PC.

Prohlížeč: Pokud nevlastníte uvedený prohlížeč nebo máte zastaralou verzi, stáhněte a nainstalujte si ze stránek jeho výrobce aktuální verzi.

Povoleno prostředí Java Sun: Zkontrolujte v nastavení svého prohlížeče, že je tato volba povolena. IE8: Nástroje – Možnosti internetu – záložka Upřesnit – zaškrtávátko Java SUN

Verze prostředí Java: stáhněte a nainstaluje si z internetových stránek http://java.com/en/download poslední verzi Java.

Nastavení paměti Java: Ovládací panely – Java – Záložka Java – tlačítko View – Do všech řádků do sloupce Runtime Parameters zadejte text „-Xmx512m“ - Potvrďte a uložte.

Rychlost stahování dat / Rychlost posílání dat: Pokud nemáte dostatečnou rychlost připojení k internetu, kontaktujte svého poskytovatele internetu.

Platný kvalifikovaný certifikát ve Windows: Kvalifikovaný certifikát nemusíte mít uložený ve standardním úložišti Windows,ale můžete jej mít uložen např. na čipové kartě nebo v souboru. Pokud tomu tak je, ignorujte toto varování. Pokud kvalifikovaný certifikát nemáte, zřiďte si jej u jedné z certifikačních autorit (I.CA, PostSignum, eIdentity).